Siirt’te AK Parti’nin, DEM Partili 2 başkan için yaptığı ‘memnu hak’ başvurusu reddedildi

Siirt’te, AK Parti’nin Kurtalan ilçesi ve Baykan ilçesine bağlı Veysel Karani beldesinde seçilen DEM Partili başkanların “memnu hak” elde edip etmediğine dair yaptığı itiraz, seçim kurulu tarafından reddedildi.

DHA’nın haberine göre, 31 Mart yerel seçiminde Siirt’te, DEM Parti’nin adayları Kurtalan ilçe belediyesi ve Baykan’ın Veysel Karani belde belediye başkanlığı seçimini kazandı.

AK Parti, belediye başkanlarının sabıka ve arşiv kaydının araştırılarak, memnu haklarının iadesinin yapılıp yapılmadığı, memnu iadesi var ise bu kararın kesinleşip, kesinleşmediğinin belirlenmesi talebiyle Merkez İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. İtiraz talebi, seçim kurulu tarafından reddedildi.

POLİS, MİLLETVEKİLİNİ SEÇİM KURULUNA ALMADI

DEM Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş ve beraberindeki partililer, verilmesi beklenen mazbatalar hakkında bilgi almak için Merkez İlçe Seçim Kurulu’nun olduğu adliye binasına girmek istedi.

Polis amiri, sürecin devam ettiği gerekçesiyle Sarıtaş ve beraberindekileri adliye binasına almadı. Bu sırada Sarıtaş ve polis amiri arasında tartışma çıktı. Sarıtaş’ın “Önümü aç, önümden çekil, muhatabım değilsin. Bunlar bu devletin polisleri” demesi üzerine polis amiri, “Açmıyorum, bana parmak sallama” dedi.

Sarıtaş ve beraberindekiler, bir süre sonra alandan ayrıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir